Duster, bardziej Renault czy jeszcze Dacia?

Wiele ludzi zastanawia się czy takie samochody jak mi. Dacia Duster to auta bardziej produkcji francuskiego koncernu Renault czy rumuńskiego producenta Dacia? Przecież to znaczek Dacia jest na masce a nie Renault z drugiej strony techniczne rozwiązania (jak np. silniki dCi) wskazują na silną obecność Renault. Jak to więc jest?

A więc tak: Zacznijmy od Renault. Renault jest jedną z najstarszych firm motoryzacyjnych, aktualnie działa jako spółka akcyjna publiczna – każdy może na giełdzie kupić akcje Renault. Koncern posiada wiele marek mi:

  • Renault (czyli samego siebie)
  • Dacia
  • Alpine
  • Renault Samsung Motors (produkujący samochody pod koreańską marką Samsung, a na europejskim rynku znany jest mi. z Renault Koleos – ten samochód jest tylko w europie sprzedawany pod marką Renault, produkowany jest w Korei Południowej)
  • Lada (w trakcie przejęcia)
  • Moskwicz (rosyjski producent samochodów)

Można by więc powiedzieć, że jeśli chodzi o sam zarząd to Duster podlega pod Renault. Natomiast nie jest to model produkowany we Francji. Duster jest produkowany w kilku miejscach. Przede wszystkim w Rumunii, w miejscowości Mioven. Częściowo również w Rosji i Brazylii. Należy jednak dodać że tak naprawdę wiele części współczesnych samochodów powstaje poza fabrykami producenta. Np. układy zasilania silników, wtryskiwacze Delphi Automotive.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Renault i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 32 = 33