Używany markowy SUV czy nowa Dacia Duster?

Wiele osób pragnących kupić SUV-a zapewne rozważa: zakup używanego SUV-a za 80000 zł czu zakup Dacii Duster. Dlaczego warto wybrać Dacie?

Koszty eksploatacji

Jeśli kupimy np. używanego Mercedes ML W166 koszty eksplotacji szybko mogą nas sponiewierać. Od właścicieli takich wiekowych, wypasionych SUVów pewnie usłyszymy, że są super bo posiadają zawieszenie pneumatyczne. Ok. Dacia Duster ma klasyczne sprężyny, ale JEDNA koszt poduszka pneumatyczna do Mercedesa ML W166 kosztuje 1000 zł (zamiennik). Kilkunastoletni samochód może wymagać wymianyturbosprężarki i innych kosztownych napraw. Chcesz mieć spokój? Wybij sobie takie auto z głowy!

Dostępność samochodu

Jw. w używanym aucie ciągle coś jest do wymiany, albo rano nie zapali. Choćby przez akumulator. Choć nie tylko ten potrafi unieruchomić auto: w takich bogato wyposażonych starych samochodach dochodzi często do awarii elektroniki i pobór prądu rozładowuje akumulator. Nawet nowy potrafi się rozładować przez całą noc… no i nie dojedziemy do pracy na czas.

Dacie możesz kupić na kredyt i wiesz ile za nią zapłacisz

Teoretycznie możesz wziąźć kredyt gotówkowy i kupić sobie używane Porsche Cayenne. Co jednak zrobisz gdy padnie Ci silnik albo wspomniane wcześniej pneumatyczne zawieszenie? Kolejny kredyt? A tak, kupując nowe wiesz że rata wyniesie X złotych i masz do spłaty tylko raty. Bajki o tym, że Mercedesy i BMW i inne luksusowe samochody nie tracą na wartości lepiej odłożyć na półkę. Tracą równie szybko jak nowe Dacie z salonu, a gdy w nie ciągle nie inwestujesz tracą jeszcze szybciej.

Pewna bezwypadkowość

Kupując auto nowe wiesz, że jego nadwozie zostało zrobione przez fabrykę i nikt go poza fabryką nie prostował. Kupując używane BMW nigdy nie wiesz czy autorem jego karoserii jest fabryka BMW czy Arthur Tussik. Nie znasz? Sprawdź na Youtube!

Kupując nowe w salonie możesz liczyć na rabat

Możesz za darmo otrzymać fajne alufelgi czy zestaw nawigacji GPS. Kupując używane, może się okazać że opony są okuratnie do wymiany, felgi są krzywe albo… nawigacja przestaje działać 30 minut po uruchomieniu silnika bo coś się przegrzewa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Duster. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 9 =