LPG

1.6 105 KM

Do 1.6 można założyć instalację LPG. Doświadczenia użytkowników z instalacją LPG w Dacii Duster są dobre. Osobiście jeździłem Dusterem z instalacją LPG opartą na komputerze STAG 300 Plus z wtryskiwaczami MagicJet. Samochód spalał średnio 9.5 litra gazu. Była to wersja 4×4. Z uwagi na krótkie czasy wtrysku na biegu jałowym nie można stosować w tym aucie wtryskiwaczy Valtek 3 ohm gdyż są one za wolne do takiego nowoczesnego silnika.
Inne polecane listwy wtryskowe to Matrix, Hana H2000.
Przy dobrze dobranych komponentach instalacji LPG i dobrym ustawieniu spadek mocy nie będzie odczuwalny lub wcale nie wystąpi.

1.2 TCe

Do tego silnika nie polecamy zakładania instalacji gazowej. Niektórzy gazownicy oferują zakładanie instalacji z dotryskiem benzyny. Nie jest to jednak opcja zbyt ekonomiczna. Z kolei instalacja gazu w fazie ciekłej to na chwilę obecną koszty około 8000 zł z tego względu jest nieopłacalna.

6 odpowiedzi na „LPG

 1. Pingback: Na wysokie ceny paliw: Dacia z seryjnym LPG | Portal motoryzacyjny

 2. Zeniu pisze:

  Ja mam w mojej 1.6 4×4 zestaw LPGTECH 324 OBD i mam wrażenie że na gazie chodzi lepiej niż na benzynie. NIGDY jeszcze nie przekroczyłem spalania na LPG 11 litrów. Zazwyczaj 9 litrów po 2,5 zł to jest taniocha.

  • Sevcio pisze:

   Ja też mam 1.6 + LPG tylko że 4×2 założone u Nowotczyńskiego. Spalanie max 9,5 litra. A ile Ci pali benzyny? Bo u mnie przy jeździe na krótkich trasach wychodzi nawet 1l / 100 km.

   • Rysiek pisze:

    Spalanie 1 litr na 100 km benzyny przy jeździe na LPG na krótkich odcinkach jest całkowicie NORMALNE. Przecież póki silnik nie osiągnie 30 stopni to jedziesz na benzynie a wtedy właśnie silnik najwięcej pali. Nie przejmuj się jest OK.

 3. Icho pisze:

  Mam pytanie czy lepiej kupić Dustera z już zamontowanym seryjnym LPG czy lepiej kupić bez LPG i oddać do gazownika?

 4. Czapla pisze:

  Mam od kilku miesiecy Dustera z konca 2016 roku, 1.2 Tce z fabrycznym gazem Prins, auto z francji obcnie 34000 przebiegu i idzie jak perszing. W serwisie Renault w Polsce maja niby nie zakladac tego gazu jednak we Francji zrobili i jest ok. Pali 9l/100km. Gazownik zrobil mi serwis bo salon nie wiedzial za co sie zabrac (jest na gwarancji). Ale faktycznie ponoc koszt takiej instalacji jest stosunkowo wysoki, do tego drogie filtry ok 250 zl/15 000km, lubryfikacja. Ale auto smiga. Oby tak dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

57 − 49 =