LPG

1.6 105 KM

Do 1.6 można założyć instalację LPG. Doświadczenia użytkowników z instalacją LPG w Dacii Duster są dobre. Osobiście jeździłem Dusterem z instalacją LPG opartą na komputerze STAG 300 Plus z wtryskiwaczami MagicJet. Samochód spalał średnio 9.5 litra gazu. Była to wersja 4×4. Z uwagi na krótkie czasy wtrysku na biegu jałowym nie można stosować w tym aucie wtryskiwaczy Valtek 3 ohm gdyż są one za wolne do takiego nowoczesnego silnika.
Inne polecane listwy wtryskowe to Matrix, Hana H2000.
Przy dobrze dobranych komponentach instalacji LPG i dobrym ustawieniu spadek mocy nie będzie odczuwalny lub wcale nie wystąpi.

1.2 TCe

Do tego silnika nie polecamy zakładania instalacji gazowej. Niektórzy gazownicy oferują zakładanie instalacji z dotryskiem benzyny. Nie jest to jednak opcja zbyt ekonomiczna. Z kolei instalacja gazu w fazie ciekłej to na chwilę obecną koszty około 8000 zł z tego względu jest nieopłacalna.

5 odpowiedzi na „LPG

 1. Pingback: Na wysokie ceny paliw: Dacia z seryjnym LPG | Portal motoryzacyjny

 2. Zeniu pisze:

  Ja mam w mojej 1.6 4×4 zestaw LPGTECH 324 OBD i mam wrażenie że na gazie chodzi lepiej niż na benzynie. NIGDY jeszcze nie przekroczyłem spalania na LPG 11 litrów. Zazwyczaj 9 litrów po 2,5 zł to jest taniocha.

  • Sevcio pisze:

   Ja też mam 1.6 + LPG tylko że 4×2 założone u Nowotczyńskiego. Spalanie max 9,5 litra. A ile Ci pali benzyny? Bo u mnie przy jeździe na krótkich trasach wychodzi nawet 1l / 100 km.

   • Rysiek pisze:

    Spalanie 1 litr na 100 km benzyny przy jeździe na LPG na krótkich odcinkach jest całkowicie NORMALNE. Przecież póki silnik nie osiągnie 30 stopni to jedziesz na benzynie a wtedy właśnie silnik najwięcej pali. Nie przejmuj się jest OK.

 3. Icho pisze:

  Mam pytanie czy lepiej kupić Dustera z już zamontowanym seryjnym LPG czy lepiej kupić bez LPG i oddać do gazownika?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 − = 85

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>