Opinie

Dacia Duster Opinie

Waldek E.: Sprzedałem starego ML-a bo padła skrzynia i wkurzył mnie maksymalnie. Kupiłem Dacie Duster 1.5 dCi. Przy 150 – 160 km/h pali mi 9 litrów ON. ML palił tyle przy bardzo oszczędnej jeździe. Niestety wykończenie auta jest kiepskie… ale to o wiele niższa klasa. Teraz mija 2 rok użytkowania, niestety już pojawiają się pierwsze ślady rdzy 🙁

Romek: Posiadam Dustera 1,5 roku. Jeżdżę zimą w ciężkich warunkach. Dużo jeżdżę w głębokim śniegu. Nie raz po takiej jeździ zapala się kontrolka o napędzie 4WD. Ale tak podobno jest jak się sprzęgło zagrzeje. Poza tym zero usterek.

Antek: Do auta polecam dokupić chlapacze, których w standardzie niestety brak: bez nich na pewno szybko będzie rdza bo kamyki uderzają wszędzie karoserie. Samochód jest głośny powyżej 130 km/h. Dużą zaletą jest fakt że na dziurach drogach nic nie hałasuje, żadne plastiki nie skrzypią itp.

Józef: Sprzedaję narzędzia ogrodnicze. Moim pierwszym autem „kupionym na firmę” była Dacia Logan MCV I gen. Z wielką dozą niepewności kupiłem w swoim życiu pierwszy samochód z salonu mając dochody ze sklepu na poziomie 3000 zł na czysto, rata 1000 zł za samochód straszyła mnie, niczym właściciela podpiwniczonego domu zatkany dren. Mając jednak dojść przejść z Polonezem Truckiem zdecydowałem się na ten samochód. Przede wszystkim dlatego, że był nowy i pojemny. Zaoszczędziłem masę czasu na naprawy i pieniędzy na części i mechaników. Truck wymagał coraz częściej interwencji spawacza, a ci jak wiadomo tanio za swoje usługi nie biorą. „Niech będzie nowa, choćby bez klimy i elektrycznych szyb. Byle nowa.” – utwierdziła mnie w decyzji żona. Po latach interes zaczął się rozkręcać i zaczęliśmy szukać czegoś bardziej „dla siebie”. A nie do wożenia kosiarek, kos, glebogryzarek i innych klamotów.  Początkowo myśleliśmy o używanym BMW X3. Dwulitrowy diesel podobno jest dość oszczędny. Naczytałem się jednak na forach BMW o tym… że te silniki wcale takie niezawodne nie są. Zdecydowaliśmy się kupić Dacię Duster 1.6 dCi 110 KM 4×4, czyli najlepszą wersję. Do pełni szczęścia zdecydowałem się na powerbox. Z tym sprytnym urządzeniem moja Dacia jeździ dokładnie tak jak BMW X3 1.8d, które chciałem kupić. Samochód ze względu na posiadany napęd 4×4 jest bardzo praktyczny również w prowadzonej przeze mnie DG. Dojazdy do luksusowych domków bywają często bardzo trudne. Przez 2 lata użytkowania nawet nie uszkodziłem zderzaka. Jestem z tego auta bardzo zadowolony i czekam na Dacię Duster w wersji Pickup, która to będzie moim następnym zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 47 = 51