Pytania

1. Czy istnieje Dacia Duster w wersji pick-up?
Aktualnie nie istnieje niestety Dacia Duster w wersji z otwartą przestrzenią bagażową (pickup). Szkoda gdyż taki typ nadwozia umożliwiałby mi. pełne odliczenie VAT które nie jest możliwe w 2011 roku od samochodów z kratką. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Dacii z pełnym odliczeniem VAT powinieneś zainteresować się Dacia Logan MCV (z przestrzenią bagażową) lub Dacia Logan Pick-up.
2. Czy lepiej kupić wersje 4×2 (z napędem na przednie koła) czy z napędem 4×4 (na wszystkie 4 koła)?
Jeśli potrzebujemy auto które musi poruszać się w terenie to musimy kupić wersję 4×2 jednak jeśli jeździmy tylko po szosie to nie ma sensu kupowanie wersji z napędem na wszystkie koła gdyż tylko powiększy to spalanie, pogorszy osiągi i w przyszłości może podwyższyć koszta eksploatacji. Napęd na jedną oś w samochodzie uterenowionym nie jest złym rozwiązaniem ponieważ na polskich drogach właściwości podwyższonego zawieszenia bardzo łatwo możemy docenić nie wjeżdżając w żaden teren. Jednocześnie na dobrych oponach zimowych nie ma potrzeby stosowania nawet w zimie napędu 4×4 a w przypadku jazdy w górach i tak musimy posiadać łańcuchy.

Jedna odpowiedź na „Pytania

  1. Artus pisze:

    Być może będzie Dacia Popster pick up czyli autko z pełnym odliczeniem i fajną paczką do przewozu większych zakupów typu lodówka, quad, motor itp 🙂 Ciekawe kiedy to zaczną sprzedawać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 88 = 95